Cốp điện

N
Bình luận: 6Lượt xem: 956

Cai banh xe

Kích thích nghĩa là kích vào chỗ người ta Thích!
Lexus rx450h 2009 em nhấn mở cốp chỗ công tắc dưới vô lăng thì mở đóng bình thường nhưng công tắc sau cốp nhấn mở nó chỉ nhả ổ khóa chứ nó không có kéo moto lên ai gặp trường hợp này rồi chỉ giáo em với ạ ..... e cảm ơn
Gặp suốt bác ạ. Thế là bình thường

Zomboi09

Tài xế O-H
loại này nó thế bác ạ , nút bấm đóng mở cốp , remote bấm mở cốp đóng mở tự động bình thường còn mở bằng tay ở công tắc sau cốp chỉ nhả khóa thôi chứ không tự động đâu , nút đóng thì vẫn đóng tự động , lần đầu gặp cứ nghĩ bị lỗi phần mềm . Nhưng sau thử xe nào cũng thế

TunhanDo

Tài xế O-H
Lexus rx450h 2009 em nhấn mở cốp chỗ công tắc dưới vô lăng thì mở đóng bình thường nhưng công tắc sau cốp nhấn mở nó chỉ nhả ổ khóa chứ nó không có kéo moto lên ai gặp trường hợp này rồi chỉ giáo em với ạ ..... e cảm ơn
DOOR / HATCH: POWER BACK DOOR SYSTEM: Power Back Door cannot be Opened Using the Back Door Opener Switch; 2010 MY RX450H [03/2009 - 08/2009]
DESCRIPTION
The power back door ECU (power back door motor unit) receives an open signal from the back door opener switch assembly (opener switch) via the certification ECU (smart key ECU assembly).

There are 3 possible causes of a malfunction:

• If the power back door cannot be opened only when all doors are locked, a door control receiver circuit malfunction or outside electrical key oscillator (for rear side) circuit malfunction related to the smart access system may be the cause.
    • If the power back door cannot be opened when all doors are locked and also when all doors are unlocked, a back door opener switch circuit malfunction may be the cause.
    • The power back door may not be able to be opened depending on the customize setting.

1. *: for models with the "PBD Assist Open Operation" customize setting item. This function can be set using the customize function. It is set to off by default.

Bạn hãy đăng nhập hoặc đăng ký để phản hồi tại đây nhé.

Bên trên